Ratanabá je bila tema zadnjega Live na kanalu raziskovalca Rafaela Hungria v noči na 1. junij, v katerem sta sodelovala Urandir Fernandes de Oliveira, izvršni direktor podjetja Ecossistema Dakila in predsednik Think Tank Dakila Pesquisas, ter Fernanda Lima. raziskovalec skupine, ki je bila v Amazoniji v iskanju več odkritij in informacij o izgubljenem mestu.
V začetku tega tedna so raziskovalci preleteli amazonski deževni gozd, da bi preslikali območja, kjer najdemo Ratanabá . Za zajemanje natančnih slik sta bili uporabljeni dve letali, eno od njiju s tehnologijo LiDAR (Light Detection And Ranging) ali tehnologijo zaznavanja svetlobe in dosega, ki temelji na zajemanju razdalj med senzorjem in površino, ki jo je treba preslikati, s pomočjo propagacijskega laserja utrip.
V oddaji Live sta Fernanda in Urandir povedala, kakšna je bila izkušnja v zraku, dokler nista od zgoraj dejansko zagledala zelo natančnih oznak, ki kažejo poti Ratanabá. »Bilo je res kul, našli smo strokovnjaka za letenje, ki je nudil vso potrebno podporo, ki pozna območje in najboljše čase letenja ter nas odpeljal v regijo. Morali smo se veliko vrteti, dokler nam ni uspelo dobro zajeti slike s tehnologijo LiDAR in bilo je res kul, saj so se v določenem obratu letala v našem pogledu pojavile kocke in bili smo presenečeni nad formatom, neverjetna izkušnja,« poroča raziskovalec.
Dogodek, ki ga je omenila Fernanda, je le en konec celotnega mesta, ki ga je zakopal amazonski pragozd, kot je pojasnil Urandir med Live. Na vprašanje o naslednjih korakih in refleksiji tega dela je predsednik Think Tank Dakila Pesquisas povedal, da bodo posnetki, narejeni s tehnologijo LiDAR, obdelani in kmalu bo na voljo odčitavanje območja. »Z digitalizacijo regije bomo prepričani, kaj obstaja pod gozdom,« je dejal.
»Vpliv bo globalen in zavesten, spremenil bo predstave človeštva o izvoru človeka, pozitivno bo vplival na verska vprašanja, znanost in številne druge dejavnike. V nekaj dneh bomo imeli to poročilo in ga bomo pokazali vsem ljudem na zelo jasen način, in tako oblikovali nekaj ekip za raziskovanje po kopnem, vedno ob spoštovanju ustave, da pokažemo, kaj imamo v naši Braziliji,” dodal Urandir.
Dakilina raziskava o Ratanabá ni nova, druga potovanja so bila že opravljena v gozdni regiji in skupina je obiskala tudi Lábrea, Vista Alegre do Abunã, Nova Brasilândia, Presidente Médici, Riachuelo in mnoge druge. Med ekspedicijami v regiji so našli več artefaktov v podzemnih galerijah v Real Forte Príncipe da Beira, na desnem bregu reke Guaporé, v sedanji občini Costa Marques (RO).
Po besedah Dakile Pesquisasa je bila Ratanabá prestolnica sveta pred več kot 450 milijoni let in jo je ustanovil Muril, civilizacija, ki je veljala za prvo, ki je naselila Zemljo pred približno 600 milijoni let. »Največje odkritje tisočletja zdaj ne more ostati anonimno. Hodili smo že po nekaterih podzemnih galerijah, po spomenikih v Braziliji in tujini, a to, kar smo videli v teh dveh dneh, je bilo fenomenalno, resnično bo vplivalo na človeštvo in šokiralo vest,« je pojasnil Urandir. Oglejte si celotno živo na kanalu raziskovalca Rafaela Hungria: (76) V ŽIVO #80 • V Amazoniji najdeno izgubljeno mesto! RATANABÁ (Urandir, Fernanda in Rafael Hungria) – YouTube
#DAKILA2023
Alle Rechte vorbehalten | Allgemeine Bedingungen und Konditionen | Datenschutzbestimmungen
Liebe Mitglieder und Sympathisanten von Dakila.
Wir möchten Sie darüber informieren, dass die Veranstaltung Rogla 2023 aufgrund einer Notsituation und der Unfähigkeit von Urandir und anderen Gästen aus Brasilien, in Slowenien anzukommen, auf das Frühjahr 2024 verschoben wird.
Diejenigen von Ihnen, die bereits Karten für die Veranstaltung Rogla 2023 gekauft haben, können diese zu diesem Zeitpunkt nutzen. Die Anzahlungen, die Sie für Ihre Unterkunftsbuchungen geleistet haben, gelten auch zu diesem Zeitpunkt. Wir werden Sie über die verschobene Veranstaltung informieren, sobald uns weitere Informationen aus Brasilien vorliegen. Wir entschuldigen uns aufrichtig für die Situation und bitten um Ihr Verständnis und Ihre Geduld. Letztendlich werden sich die Dinge immer so entwickeln, wie es für alle Beteiligten am besten ist.