0.00  0
Košarica

Nema proizvoda u košarici.

Se v Amazoniji res skriva mesto?

Ratanabá, ime mesta v Amazoniji, izhaja iz jezika Irdin, jezika, ki ga je uporabljala civilizacija Muril, odgovorna za nastanek mesta, in ima pomen: “iz kraljestev v svet”. Think Tank Dakila Pesquisas že približno 30 let izvaja študije v regiji Amazonije in želi odkriti več o njenem izvoru, njenih prebivalcih in kulturi. Učenci Združenja menijo, da je mesto »prestolnica sveta«. 

Od začetka raziskav v regiji Amazonije, kjer se mesto nahaja, ekipa Dakile uporablja najsodobnejšo opremo, ki je na voljo, da uspe pri svojem delu. Trenutno se študije izvajajo z napredno tehnologijo LiDAR (Light Detection And Ranging). »S pomočjo laserskih impulzov ta tehnologija uspe prodreti v vegetacijo in prikazati digitalizirano površino terena. Za to je potrebno slediti kraju z letalom. To smo storili na progah Apiacás v zvezni državi Mato Grosso, kjer bi bil del Ratanaba. V prihodnjih dneh bomo imeli rezultate obdelave slik in znanstvene raziskave teh območij. Prej so bili uporabljeni GPS, topografske študije, interpretacija simbolov in sonar prek zvočnih impulzov,” 

Ekipa Dakila Pesquisas je 14. junija 2022 v Paranaíti, Mato Grosso do Sul, našla fosiliziran odtis stopala na skali, ki lahko prispeva k zaključku študije o mestu. »Visok je 2,41 metra, če bi bil človek, bi bil visok od 12 do 14 metrov. Ti odtisi so del poti Caminho do Peabiru, ki nas je pripeljala do Ratanabe. Celotna pot je označena s tovrstnimi »stopnjami«, zato nam lahko prinese več odgovorov na študij mesta Ratanabá. So arheološke relikvije, ki jih katalogizira več strokovnjakov z vsega sveta in lahko pokažejo zgodovino, ki ne ustreza današnjemu času,« je dejal predsednik Dakile.

Med raziskavo so v bližini mesta Ratanabá našli predmete prednikov, pa tudi dele okostij prednikov, ki so morda živeli na tem mestu. »V bližini tega mesta smo odkrili nekaj lobanj ali okostnjakov, ki imajo popolnoma drugačno anatomijo od naše, kar se zdi, da ne ustreza našemu času, in tudi več artefaktov, ki niso kamniti, ampak kovinski artefakti, dobro obdelani z zlitinami, kot je npr. meči, okraski okrasni in uporabni. Z drugimi besedami, ta civilizacija je znala uporabljati kovino že tisoče let prej, kot pravijo,« je opisal raziskovalec. 

Urandir pojasnjuje, da je bilo ime mesta Ratanabá vgravirano na več artefaktih, najdenih med študijami. »To ime smo našli na kamnih in gravurah, napisih v visokem in nizkem reliefu, v različnih delih države. Uspelo nam je dekodirati približno 90 % njihove abecede tako, da smo jo primerjali z drugimi jeziki in simboli po vsem svetu ter preučevali nekatere jezike, kot je med drugim tupi guarani,« je dejal.

Delo Dakile Pesquisasa pri iskanju Ratanabá se je začelo leta 1987. Leta 1992 je mesto odkrila entiteta. V regiji preučujejo možnost razkritja več skrivnosti, kot so dobro strukturirani predori. »Ti predori so del poti Caminho do Peabiru, ki so poti, ki prečkajo južnoameriško celino in se med seboj povezujejo ter ustvarjajo cesto s podzemnimi in površinskimi kraki, ki odhajajo iz Ratanabe. Med raziskovanjem Caminho do Peabiru smo prispeli v Ratanabo,« je povedal Urandir.

Po raziskavah Dakile je bilo glavno mesto tega obdobja Ratanabá v brazilski Amazoniji, ki je bila prestolnica sveta. V Peruju, Boliviji, Grčiji in drugih državah so podružnice mesta Ratanabá. Glede na raziskave so še vedno satelitska mesta Ratanabá, vendar je bilo glavno v Braziliji. Vse podružnice so kamnite zgradbe in imajo enak arhitekturni vzorec, enak »podpis«. »Gre vsaj za predpotopni čas, izpred 14 do 15 tisoč let. Imamo pa dokaze s pomočjo fosilov, najdenih okoli njega, ki kažejo na starost, v primerjavi z drugimi podobnimi najdbami v premogovnikih po vsem svetu, med 400 in 450 milijoni let. A dokler ni vse potrjeno, bomo razmišljali o predpotopni najdbi,« je poudaril Urandir. 

Študije Dakile prav tako kažejo na civilizacijo Muril kot prvo, ki je naselila Ratanabá, kasneje pa se je pojavila še ena, katere člani so imeli zaradi podolgovate lobanje drugačno anatomijo od sedanjega človeka in so naselili praktično vse celine. »To je tudi civilizacija z intelektualno in tehnološko zmogljivostjo, ki je tako dobro razdelana kot prve. Svoje podpise so pustili tudi na več mestih, predvsem v Afriki, na obali São Paula, z nekaterimi izkopavanji in rudarjenjem ter v Indiji. Zaradi pomanjkanja časa nismo mogli nadalje poglobiti študij te civilizacije.

Vsa dosedanja iskanja so dokumentirana v videih, fotografijah, poročilih in zemljevidih ​​lokacij. Zaključek o dokazu o obstoju ali neobstoju mesta bodo predstavljale slike, posnete s tehnologijo LiDAR. »Slike iz zraka so impresivne in prikazujejo bloke in ulice Ratanabe. Narava ne more proizvesti teh blokov simetrično, kot je, narava ne deluje z ravnimi črtami. Če bi bil le eden ali dva, pa je več kot 100 blokov. Z letala smo si lahko brezhibno ogledali vsaj 36 blokov. To je fenomenalen dokaz, ki ga je treba preučiti, raziskati, brez predsodkov ali vnaprejšnjih idej, vendar z resnično profesionalno vizijo, od nekoga, ki resnično opravlja resnično raziskavo, in ne od nekoga, ki ostane za računalnikom,” je dejal predsednik Urandir.

Urandir kot presenetljivo opredeljuje vse, čemur je ekipa že bila priča na odpravah. Komentira, da nam je Murilska civilizacija zapustila izjemno dediščino znanja. »Verjamem, da bodo morali strokovnjaki na novo napisati zgodovino človeštva, kot jo poznamo. Vse dosedanje raziskave nas navajajo na domnevo, da se tam razkrije manjkajoči člen med preteklostjo in sedanjostjo človeštva. Poleg prispevka k zgodovini bo vpliv kulturni, intelektualni, gospodarski, ideološki in vladni. Verjamem, da nas po vsem, kar se bo razkrilo, čaka reorganizacija v družbi,” je zaključil.

Predsednik Dakila Pesquisas poudarja, da ni lahko izvajati odprav v Amazoniji, še posebej v kraje, kjer skoraj ni nobene strukture in se ne ve, kdo je bil tam prej. Drug izziv, s katerim se soočajo, so visoke naložbe v raziskave, ki jih vse plača Dakila. »Potrebuje veliko finančnih sredstev in logistike za najem avtomobilov, letal, helikopterjev, čolnov, najem vodnikov, zahtevanje dovoljenj, dovoljenj za vstop na avtohtona območja, utrdbe, med drugim. Hoja po gostem gozdu je nevarna, zahteva poleg velike pozornosti tudi dobro fizično pripravljenost. Vse ankete je podprlo Associação Dakila Pesquisas. Nikoli ne uporabljamo državnih sredstev. V občini Costa Marques v zvezni državi Rondônia smo imeli podporo narednika in vojaškega desetnika, da smo vstopili v gozd.

Z rezultati obdelave in znanstvenih analiz, doseženih z uporabo LiDAR, bodo naslednja stopnja študij kopenske ekspedicije v kraju, kjer se nahaja Ratanabá. Ta faza bo mogoča šele, ko ekipa zaprosi za avtorizacijo za izvedbo. “Medtem ko se ukvarjamo z zbiranjem znanstvenih dokazov o tej neverjetni zapuščini za Brazilijo in svet, smo diskvalificirani zaradi nekaterih medijskih vozil in strokovnjakov, ki še nikoli niso bili na kraju in nočejo pregledati konceptov,” je dejal Urandir. 

»Zavedamo se, kaj predstavljamo svetu, o čem govorimo, kaj raziskujemo že 30 let. Razočaranje je videti, da se nekateri akademiki lotijo ​​branja in računalniških raziskav, nato pa trdijo, kot da so absolutna resnica. Ti ljudje morajo iti na teren, raziskati in preučiti vse odkrito, da ne bi ostali le na polju možnosti in teorij,« je o vsem delu, ki ga opravlja društvo, dodal predsednik Dakila.

Članek objavljen v  Diário de Pernambuco .

Najnovejši prispevki

#DAKILA2023

Vse pravice pridržane. | Splošni pogoji poslovanja | Politika zasebnosti

Dragi članovi i simpatizeri Dakile.

Želimo vas obavijestiti da se događaj Rogla 2023 odgađa za proljeće 2024. zbog izvanredne situacije i nemogućnosti dolaska Urandira i ostalih gostiju iz Brazila u Sloveniju.

Oni od vas koji su već kupili ulaznice za događaj Rogla 2023 moći će ih koristiti u tom trenutku. Predujmovi koje ste uplatili za rezervacije smještaja također će vrijediti u tom trenutku. Obavijestit ćemo vas o odgođenom događaju čim budemo imali više informacija iz Brazila. Iskreno se ispričavamo zbog ove situacije i molimo za vaše razumijevanje i strpljenje. Na kraju krajeva, stvari će se uvijek razviti onako kako je najbolje za sve uključene.

hrCroatian